Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Nie taki prąd straszny

Niecodziennych gości mieliśmy w naszej szkole w piątek 24 października 2014 roku. Byli to pracownicy Grupy ENEA Szczecin, którzy przyjechali do nas z bezpłatnym edukacyjnym programem pt. ,,Nie taki prąd straszny”. W ramach akcji edukacyjnej, dzieci z klas O-I uczestniczyły w pokazie udzielania pierwszej pomocy, prowadzonym przez wolontariuszy Grupy ENEA z użyciem profesjonalnego sprzętu. Ponadto dzieci uczestniczyły w pogadance i prezentacji filmu. Działania te miały na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi nt. zasad udzielania pierwszej pomocy oraz pozyskanie informacji jak bezpiecznie obchodzić się z prądem i oszczędzać energię elektryczną. Warto dodać, że program edukacyjny ,,Nie taki prąd straszny” otrzymał patronaty Ministerstwa Edukacji Narodowej, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta m. Poznania i Wicewojewody Wielkopolskiego.Zainteresowanie naszych uczniów tym programem było ogromne i  jest dowodem na to, że warto przeprowadzać takie akcje. Kwestia bezpieczeństwa powinna być w edukacji najmłodszych traktowana priorytetowo.

 

Od 2015-05-19

 

 

 Barbara Sztajer-Tyl