Pluszowy Miś

W dniu  27. 11. 2014 roku  studenci medycyny Pomorskiego  Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie odwiedzili uczniów naszej szkoły (grupy przedszkolne oraz klasę pierwszą) w ramach projektu Szpital Pluszowego Misia.

Studenci  zapoznawali  i  przyzwyczajali  dzieci do personelu szpitala, przychodni  oraz zabiegów tam wykonywanych.  Zadaniem każdego dziecka było przyprowadzenie do  szpitala  misia , by  go wyleczyć  z przeróżnych dolegliwości, o jakich opowiadało dziecko. Wszystko było  jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości. Uczniowie poznawały zabawkowe aparaty EKG, USG, EEG.

Zajęcia były prowadzone w formie zabawy,  dzieciom sprawiły wielką radość, przełamując  strach przed kontaktem z lekarzem.