Kostek

W dniach 16.03.2015r. gościliśmy w naszej szkole  studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego  w Szczecinie, będących  przedstawicielami Międzynarodowego Stowarzyszenia IFMSA-Poland Oddział Szczecin.Niecodzienni goście przyjechali do grup przedszkolnych oraz klas I-III z programem edukacyjnym „Kostek z klasą”.

Projekt ten skierowany jest zarówno do dzieci jak i osób starszych. Dla najmłodszych, program ten, to przede wszystkim kształtowanie prawidłowych, „zdrowych” nawyków wśród dzieci w zakresie racjonalnego odżywiania oraz prowadzenia aktywnego trybu życia. Osteoporoza jest częstym schorzeniem występującym zwykle w zaawansowanym wieku. Jednak jej początków należy doszukiwać się w fazie rozwoju fizycznego dziecka, kiedy to układ kostny jest intensywnie rozbudowywany. Ważne jest więc by uświadamiać już tak młodych ludzi, co zrobić by wzrost kośćca był najbardziej efektywny i w przyszłości niezagrożony osteoporozą.

W ramach projektu  Kostek z Klasą  studenci przeprowadzili 45 minutową prelekcję pod hasłem „Zdrowe, mocne kości” z zastosowaniem materiałów edukacyjnych dostosowanych do wieku dzieci.

</center?